Atzeneta – Zaragoza


MATCH DETAILS:
Location:
Upcoming Information:Spanish Copa del Rey 02.11.2023
Competition: Zaragoza – Atzeneta live

When/Date: 02.11.2023
Time: 3:00 pm
Repeat:Live
Prediction on Atzeneta vs Zaragoza: Available



Atzeneta

Zaragoza

Prediction (the most likely score): 0:2



Short Preview

  • One and the other team get a very uncertain game.
  • Atzeneta could have advantage in physics – more days for rest in last days.
  • In this match Zaragoza is the unquestionable favorite.
  • Recently, the teams did not play each other.

  • Latest Results

    29.10.23 Silla CF – Atzeneta UE – 0:0
    21.10.23 Atzeneta UE – Ontinyent 1931 CF – 0:1
    14.10.23 Elche CF Ilicitano – Atzeneta UE – 1:3
    07.10.23 Atzeneta UE – CD Utiel – 2:1
    01.10.23 Levante B – Atzeneta UE – 1:1
    30.10.23 Burgos CF – Real Zaragoza – 1:1
    21.10.23 Real Zaragoza – SD Eibar – 2:3
    14.10.23 Sporting de Gijón – Real Zaragoza – 2:2
    08.10.23 Real Zaragoza – AD Alcorcón – 0:2
    05.10.23 FC Andorra – Real Zaragoza – 0:1


    Standings

    Draw

    2023/24

    1/128-finals

    1 Hernan Cortes Sauzal 3 : 1
    2 Bye Betis
    3 Mijas Las Lagunas Chiclana 0 : 1
    4 Bye Villarreal
    5 Tardienta Zirauki 2 : 1
    6 Bye Getafe
    7 Pradejon Atletico de Lugones 1 : 2
    8 Bye Rayo Vallecano
    9 Quintanar de la Orden Union Zona Norte 1 : 0
    10 Bye Sevilla
    11 Melilla CD Deportivo Murcia 1 : 3
    12 Bye Alaves
    13 Turegano Santurtzi 3 : 1
    14 Bye Celta Vigo
    15 Ceuta 6 de Junio CD Bunol 0 : 3
    16 Bye Real Sociedad
    17 UE Rubi Rotlet Molinar 1 : 0
    18 Bye Ath Bilbao
    19 CD Monte Boiro 0 : 1
    20 Bye Mallorca
    21 San Roque Bye
    22 Bye Girona
    23 CF Talavera Bye
    24 Bye Almeria
    25 Badalona Futur Bye
    26 Bye Cadiz CF
    27 UD Logrones Bye
    28 Bye Valencia
    29 Arosa SC Bye
    30 Bye Granada CF
    31 Manacor Bye
    32 Bye Las Palmas
    33 Atl. Astorga Bye
    34 Bye Andorra
    35 Varea Bye
    36 Bye Levante
    37 Lorca Deportiva Bye
    38 Bye Eibar
    39 Jaen Bye
    40 Bye Eldense
    41 Azuaga Bye
    42 Bye FC Cartagena SAD
    43 Atzeneta Bye
    44 Bye Zaragoza
    45 Pena Deportiva Bye
    46 Bye Valladolid
    47 Mensajero Bye
    48 Bye Espanyol
    49 Navalcarnero Bye
    50 Bye Alcorcon
    51 Terrassa Bye
    52 Bye Albacete
    53 Guijuelo Bye
    54 Bye Gijon
    55 Utebo FC Bye
    56 Bye Mirandes
    57 Manresa Bye
    58 Bye R. Oviedo
    59 CE Europa Bye
    60 Bye Elche
    61 Marbella Bye
    62 Bye Ferrol
    63 Zamora Bye
    64 Bye Racing Santander
    65 Llerenense Bye
    66 Bye Leganes
    67 Hercules Bye
    68 Bye Burgos CF
    69 Compostela Bye
    70 Bye Tenerife
    71 Aguilas FC Bye
    72 Bye Huesca
    73 Valle Egues Bye
    74 Bye Teruel
    75 Barakaldo Bye
    76 Bye Malaga
    77 Andratx Bye
    78 Bye Tarazona
    79 Tudelano Bye
    80 Bye Recreativo Huelva
    81 Gimnastica Segoviana Bye
    82 Bye Sestao
    83 Ciudad Real Bye
    84 Bye Antequera
    85 Real Aviles Bye
    86 Bye Arenteiro
    87 Covadonga Bye
    88 Bye Dep. La Coruna
    89 Naxara Bye
    90 Bye Melilla
    91 Gernika Bye
    92 Bye Unionistas
    93 Villanovense Bye
    94 Bye UD Ibiza
    95 Antoniano Bye
    96 Bye Lugo
    97 Barbastro Bye
    98 Bye Ponferradina
    99 Yeclano Bye
    100 Bye Sanluqueno
    101 UCAM Murcia Bye
    102 Bye Linares
    103 Arandina Bye
    104 Bye Murcia
    105 Cacereno Bye
    106 Bye Castellon
    107 Orihuela Bye
    108 Bye Gimnastic
    109 Ursaria Bye
    110 Bye Cayon

    1/64-finals

    1 Hernan Cortes Betis
    2 Chiclana Villarreal
    3 Tardienta Getafe
    4 Atletico de Lugones Rayo Vallecano
    5 Quintanar de la Orden Sevilla
    6 Deportivo Murcia Alaves
    7 Turegano Celta Vigo
    8 CD Bunol Real Sociedad
    9 UE Rubi Ath Bilbao
    10 Boiro Mallorca
    11 San Roque Girona
    12 CF Talavera Almeria 0 : 2
    13 Badalona Futur Cadiz CF
    14 UD Logrones Valencia
    15 Arosa SC Granada CF
    16 Manacor Las Palmas 0 : 3
    17 Atl. Astorga Andorra
    18 Varea Levante 0 : 3
    19 Lorca Deportiva Eibar 0 : 4
    20 Jaen Eldense
    21 Azuaga FC Cartagena SAD
    22 Atzeneta Zaragoza
    23 Pena Deportiva Valladolid
    24 Mensajero Espanyol 0 : 2
    25 Navalcarnero Alcorcon
    26 Terrassa Albacete
    27 Guijuelo Gijon
    28 Utebo FC Mirandes
    29 Manresa R. Oviedo
    30 CE Europa Elche
    31 Marbella Ferrol
    32 Zamora Racing Santander
    33 Llerenense Leganes
    34 Hercules Burgos CF
    35 Compostela Tenerife
    36 Aguilas FC Huesca
    37 Valle Egues Teruel
    38 Barakaldo Malaga
    39 Andratx Tarazona
    40 Tudelano Recreativo Huelva
    41 Gimnastica Segoviana Sestao
    42 Ciudad Real Antequera
    43 Real Aviles Arenteiro
    44 Covadonga Dep. La Coruna
    45 Naxara Melilla
    46 Gernika Unionistas
    47 Villanovense UD Ibiza
    48 Antoniano Lugo
    49 Barbastro Ponferradina
    50 Yeclano Sanluqueno
    51 UCAM Murcia Linares
    52 Arandina Murcia
    53 Cacereno Castellon 2 : 3
    54 Orihuela Gimnastic
    55 Ursaria Cayon